sobota, 6 października 2012

ODŻYWKA EVELINE' PAZNOKCIE TWARDE I LŚNIĄCE JAK DIAMENT'

Jako, że skończyłam pierwsza buteleczkę Odżywki wzmacniającej z Diamentami, postanowiłam, że podzielę się z Wami  moimi spostrzeżeniami na jej temat. Myślę, że należy o niej wspomnieć, dlatego że jest dość kontrowersyjnym produktem na kosmetycznym, paznokciowym rynku. Zapraszam do zapoznania się z moją opinią!
INFORMACJE OD PRODUCENTA:
______________________________________

Ekstremalnie wzmacniająca odżywka, zabezpieczająca słabe paznokcie przed łamaniem, pękaniem i rozdwajaniem. Formuła z tytanem i diamentami tworzy na powierzchni paznokci supertwardą powłokę, która zabezpiecza przed kruchością, łamaniem i uszkodzeniami. Odżywka wzmacnia i dogłębnie nawilża, zapewniając elastyczność i zdrowy wygląd paznokci.

SPOSÓB UŻYCIA:
______________________________________

Codziennie nakładaj jedną warstwę preparatu bezpośrednio na paznokcie. Po trzech dniach zmyj nałożone warstwy i rozpocznij czynność ponownie. Stosuj regularnie, gdyż każda nakładana warstwa wnika w płytkę, zapewniając ekstremalne wzmocnienie i utwardzenie paznokci.

OPAKOWANIE:
______________________________________

Odżywka zapakowana jest w estetyczne pudełko.W środku znajdziemy również ulotkę z opisem reszty produktów z linii Professional. Sama buteleczka jest bardzo ładna, typowa dla lakierów Eveline.


CENA:
______________________________________

około 12zł


POJEMNOŚĆ:
______________________________________

12 ml


DOSTĘPNOŚĆ:
______________________________________

Rossmann, Kama, inne większe drogerie.


KOLOR:
______________________________________

Odżywka w butelce ma mleczny kolor , na paznokciach otrzymujemy go po nałożeniu trzech warstw.KONSYSTENCJA:
______________________________________

Odżywka jest dość płynna co ułatwia aplikacje, pod koniec nieco gęstnieje.
Schnie bardzo szybko, niemal od razu możemy wykonywać wszystkie czynności. Bardzo łatwo się zmywa i nie rozmazuje się na paznokciach. Pędzelek jest wystarczająco długi dlatego bardzo łatwo się nim manewruje. Można stosować ją jako bazę pod lakier.


ZAPACH:
______________________________________

Bardzo mocny, drażniący- staram się nie oddychać gdy maluje nią paznokcie .


OCHRONA PRZED UV:
______________________________________

Nie jestem pewna czy chroni nasze paznokcie ale w składzie zawiera dwutlenek tytanu, który takie właściwości wykazuje.

SKŁAD:
______________________________________

*Butyl Acetate- octan butylu- środek rozpuszczający. Jego zapach jest dość ostry, przypominający banany. Jest szkodliwy dla zdrowia. Ułatwia rozprowadzanie lakieru.

*Ethyl Acetate- octan etylu- środek rozpuszczający o charakterystycznym owocowym zapachu. Podobno jego działanie jest bardzo drażniące a nawet toksyczne dla naszego zdrowia, dlatego powoli zostaje wycofywany z przemysłu. Ułatwia rozprowadzanie lakieru.

*Nitrocellulose- nitroceluloza- substancja wybuchowa. Dzięki niej lakier posiada jednolita masę,szybciej schnie, posiada lepsza przyczepność.

*Phthalic Anhydride- bezwodnik ftalowy– substancja stosowana do produkcji niektórych barwników.
Ftalany budzą sporo kontrowersji. Istnieją również teoria jakoby przekazywane potomkom płci męskiej w trakcie ciąży, doprowadzają do zmian w rozwoju ich mózgu i utraty zachowań kulturowych przypisywanych mężczyznom lecz do końca nie wiadomo jak to naprawdę jest, zawsze lepiej dmuchać na zimne.

*Trimellitic Anhydride- bezwodnik trimelitowy- stosowany w lakierach.

*Glycols Copolymer- kopolimery glikolu- substancja zagęszczająca.

*Acetyl Tributyl Citrate- cytrynian acetylotributylu- związek ten tworzy stabilny film na włosach, skórze i paznokciach. Używany również jako emulgator dla maści.

*Isopropyl Alcohol- alkohol izopropylowy- wykazuje podobne właściwości do alkoholu etylowego lecz jest silniejszy. Ma właściwości odkażające, odtłuszczające, bakteriobójcze. Stosowany jako rozpuszczalnik. Powoduje szybsze wysychanie lakieru.

*Aqua (Water)- woda

*Formaldehyde- Aldehyd Mrówkowy(E240)-Formaldehyd jest wchłaniany głównie poprzez układ oddechowy w postaci par, a także przez przewód pokarmowy. Działanie denaturujące uniemożliwia wchłanianie większych ilości przez skórę. Naskórek pokrywa się suchym strupem, U ludzi uczulonych może dojść do stanów zapalnych skóry. Pary i roztwór formaldehydu działają silnie drażniąco na błony śluzowe, prowadząc po dłuższym czasie do nieżytów górnych dróg oddechowych i spojówek oczu. Formalina to wodny nasycony roztwór aldehydu mrówkowego przyspiesza proces starzenia się skóry, jak również jest podejrzewana o działania rakotwórcze tylko w niewielkich ilościach wykazuje pozytywne działanie ponieważ zabija drobnoustroje, bakterie ,pleśnie i grzyby.
Pod działaniem formaldehydu paznokcie stają się twardsze i dlatego często używa się w lakierach do paznokci kwarce zawierające formalinę. Mogą powodować uczulenia, wysypki i egzemy nie na paznokciach czy dłoniach, ale na twarzy lub szyi, gdzie dotyka się skórę palcami.

*Acetyl Triethyl Citrate- substancją tworzącą ochronny, stabilny film na skórze, włosach, paznokciach.

*Stearalkonium Hectorite- tearalkonium hectorite- hektoryt modyfikowany solą stearalkaniową. Substancja zagęszczająca, dodawana w celu utrzymania cząstek brokatu w zawiesinie.

*Adipic Acid-kwas adypinowy- substancja drażniąca.

*Fumaric Acid- kwas furmanowy– podobny owy kwas nie jest dla nas szkodliwy, występuje w wielu owocach.

*Phthalic Acid- kwas ftalowy- może być szkodliwy dla naszego zdrowia.

*CI 77891-Dwutlenek tytanu– mineralny filtr, naturalny biały pigment.

*N-Butyl Alcohol,-butanol- rozpuszczalnik, posiada zdolności do rozpuszczania pewniej ilości wody.

*Citric Acid-kwas cytrynowy- konserwant, rozjaśnia płytkę paznokcia i usuwa przebarwienia.

*Diamond Powder- Puder diamentowy- ma on na celu stworzyć powlokę na paznokciach odbijającą światło.


MOJA OPINIA:
______________________________________

Aktualnie kończę drugą buteleczkę tej odżywki. Płytka paznokcia rzeczywiście się wydłużyła i gdy mam odżywkę na paznokciach to nic się z nimi nie dzieje,są odporne na uderzenia. Niestety wystarczy nie zaaplikować jej a paznokcie wracają do swojego dawnego stanu- łamią się jak zapałki.

Jak na taką ilość chemii, nie dziwie się, że urosły. Wzrost został wręcz wymuszony przez 2 % Formaldehyd. Producent zaznaczył na opakowaniu, że powinniśmy zabezpieczyć skórki olejkiem lub kremem, ponieważ ta substancja je wysuszy. Najlepiej starć się omijać skórę wokół paznokcia. Niestety nie jestem w stanie fundować paznokciom codziennie takiej chemii,wiec używam tej odżywki tylko jako bazę pod lakier. Myślę, że poradzi sobie ona nawet z najbardziej opornymi paznokciami. Jeśli nie przeszkadza nikomu aż taka ilość chemii, to jak najbardziej ją polecam.Ja niestety poszukam odżywki o nieco mniej chemicznym składzie a jej tak jak już wcześniej wspomniałam będę używać tylko jako bazę.

2 komentarze:

  1. jestem na etapie zużywania odżywki eveline 8w1, jest niezła, ale ta chemia... liczyłam, że w tej diamentowej będzie jej trochę mniej:D

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety bez niej ciężko,ale chyba trzeba będzie poszukać czegoś nowego :)może skusze się na Regenerum :)

    OdpowiedzUsuńRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...